• גור שחר

ליצור כי...פשוט ליצור

אני זוכר את עצמי ימים שלמים יושב מול המחשב ולא מצליח ליצור או לכתוב כלום.

אני מכיר את כל השיטות, וניסיתי את כל התרגילים, אפילו הצבתי שעות קבועות של עבודה יצירתית, כיביתי את הפלאפון, סגרתי את הפייסבוק, הכנתי תה חם, הדלקתי את המנורה ליד שולחן העבודה ו... שום דבר.


תמיד זה נופל עלי, ימים, שבועות ולפעמים זה נגרר עד כדי שנה של בור יצירתי, בדרך כלל זה מגיע אחרי יצירה גדולה שמרוקנת אותי, אם בעבר זה היה סיפור ארוך שעבדתי עליו חודשים ארוכים, חידדתי ודייקתי, או וידאו קליפ שהשקעתי בו את הנשמה - אז היום זה העסק, שגדלתי וטיפחתי באופן כל-כך צמוד, ושבאופן אירוני ביחס לעובדה שאני מלווה יוצרים להגשמת היצירה שלה, בסוף הסתבר לי שמרוב עבודה על העסק אני לא יוצר שום דבר אומנותי משלי.


ועדיין... אני יוצר המון

אני בונה עם לקוחות תוכניות, מחדד איתם את התוכן שלהם ועובד איתם על איך לספר את עצמם. בנוסף - אני יוצר תוכן, כותב פוסטים ומדריכים ומנסה תמיד לפשט ולהציג את הכל בצורה הכי יצירתית ומובנת שאפשר.


אז מה קרה?


השסתום שתקוע הוא בעצם השסתום של היצירה האומנותית, אני יושב מול המחשב, מול דף וורד ריק, מבטיח לעצמי שהפעם, בניסיון ה-784 זה יקרה, אבל בטח תהיו מופתעים לדעת ש...(אתם מוכנים לזה??) זה לא קרה!


וזה לפעמים לוקח זמן כדי להבין וליישם שישיבה רציפה מול המחשב לא תביא את התוצאות להן ייחלתי, ושאם זה לא עבד 783 פעמים (לא באמת), זה לא יעבוד גם בפעם הנוספת. צריך משהו אחר. צריך שמישהו ייתן לי בעיטה בתחת.


בת הזוג שלי נתנה לי בעיטה בתחת


בלי לשים לב בכלל, ובלי שזאת היתה המטרה, הבת זוג שלי בעטה אותי לאירופה, כרגע אני פה, בהוסטל עם עוד מטיילים, בחוויה שלא חשבתי שתקרה לי בזמן הקרוב, מטייל, ממשיך לעבוד מהלפטופ, ממשיך את העשייה שהיתה לי בארץ, אבל באווירה אחרת, פוגש אנשים שונים, נתקל בנופים אחרים, ומזיז את עצמי מהמשרד הקטן שהיה לי בבית.


ובאופ