• גור שחר

פוחדים או חוששים לעשות גיוס המונים? בואו נדבר על פחדים!

ישנם הרבה חששות לפני יציאה לקמפיין מימון המונים, הרבה אנשים מאוד נמנעים מלהתחיל ונשארים הרבה זמן במקום הזה שבין הרצון להחלטה לצאת לדרך! שואלים אותי הרבה "איך להתמודד עם הפחד?" אז במאמר הזה אעזור לכם להתמודד עם החששות ולהבין אותם יותר לעומק.


אז בואו נמפה את החששות שיש לפני שמעלים קמפיין גיוס המונים ואיך אנחנו מפרקים אותם:


הפחד מחוסר הידיעה - הרבה אנשים חוששים לצאת כי הם פוחדים מחוסר בידיעה.

לא יודעים אם יצליחו לגייס, לא יודעים מה צריך לעשות ואיך צריך לעשות. ולא ברור להם בדיוק איך כל הדבר הזה שנקרא גיוס המונים עובד.

הרבה אנשים מסתכלים על שיטת גיוס ההמונים ורואים הרבה חוסר ידיעה, לעומת זאת, אנחנו שואפים לפני יציאה לקמפיין לבנות תוכנית עבודה מסודרת ומדויקת שתבנה לנו את תהליך הגיוס. אנחנו רוצים לצאת לגיוס המונים בידיעה איך אנחנו הולכים לגייס את היעד.


איך עושים את זה?

בתהליך הליווי אנחנו בונים תוכנית עבודה ותוכנית שיווקית, ממפים את כל האפשרויות שלנו לשיתופי פעולה ולתמיכות פוטנציאליות, כך שכשאנחנו עולים לאוויר אנחנו יודעים בדיוק למי לפנות ומתי.


אז התשובה לחוסר ידיעה היא הידיעה! ככל שנדע יותר ונבין יותר איך התהליך הזה עובד - כך נהיה רגועים יותר ונדע לצאת לדרך בצורה טובה יותר.


הפחד מכישלון הפרויקט - סיבה נוספת לדחיית פרויקט גיוס ההמונים היא הפחד מכישלון הפרויקט. או אולי אפשר להרחיב את זה ולומר "הפחד מכישלון".

זהו פחד ברור ומובן שבו בדרך כלל אנחנו מתחילים להריץ כל מיני סרטים שחורים שקיימים רק בראש שלנו, ובהם אם ניכשל נהיה פחות מוערכים, יואהבו אותנו פחות או אם ניכשל זה כנראה אומר שלא מעריכים אותנו או לא מאמינים בנו.


אבל האמת היא שהפחד מכישלון הוא פחד מצויין! כי הוא הפחד שיגרום לפרויקט שלנו לגייס יותר. כשיזם אומר לי לפני עלייה לאוויר שהוא פוחד להיכשל, אני עונה לו "מצויין, תמשיך ככה!". הפחד מכישלון אומר שאכפת לכם! שהפרויקט חשוב לכם! ולכן אל תעזבו את הפחד הזה, תזרמו איתו ותשמרו עליו קרוב. רק תדעו למתן אותו, לשמור אותו בווליום נמוך כדי שלא ישתלט עליכם וישתק אתכם.


בכל מקרה, לכל אלו שמפחדים להיכשל אני אומר - תשאלו את עצמכם מה הדבר הכי גרוע שיכול להיות. נניח ותכשלו בפרויקט. נכון, זה לא נעים בכלל, אבל זה גם לא נוראי. העולם ימשיך להתגלגל, אתם תקומו על הרגליים ותמצאו דרכים אחרות להוציא את הפרויקט שלכם, כבר פגשתי אנשים שיצאו לפרויקט לא מוכנים, לא גייסו, ומצאו דרך אחרת להמשיך.


פחד מהשקעה של כסף - הרבה אנשים מפחדים להשקיע כסף ולהוציא כסף על הפרויקט, בין אם זה על שיווק, על איש מקצוע שייצור את הסרטון או על מלווה פרויקט מקצועי. אבל האמת היא שלא משנה באיזו צורה תרצו לגייס כסף - תצטרכו להשקיע כסף.

תמיד!

בהתאמה כמובן, פרויקט שרוצה לגייס 200 אלף יצטרך להשקיע יותר מפרויקט שירצה לגייס 20 אלף! אבל בכל מקרה, אם החלטתם שאתם רוצים לגייס את הקהל שלכם ואת הכסף להוצאת היצירה שלכם במימון המונים - תתכוננו להשקיע, כמובן השקעה במטרה שתחזור אליכם!


לסיכום,

פחדים הם חלק מהתהליך, אני ממליץ לכם להיות חברים שלהם ולא להתנגד אליהם, אלא לצעוד ביחד איתם!

בהצלחה

איך לגייס קמפיין מימון המונים מנצח!

אני רוצה להזמין אתכם לצפות בהדרכה חינמית שתיתן לכם את הכלים לגייס קמפיין מימון המונים מנצח, להוציא את היצירה שלכם לאור ולהגשים את החלום שלכם!

בואו נשמור על קשר

פעם בשבועיים אני שולח ניוזלטר עם מלא תוכן איכותי על מימון המונים, טיפים, מדריכים והכוונה ליזמי פרויקטים!

בנוסף - הנחות מיוחדות על כל ההרצאות, הסדנאות והכלים שאני משיק - והם כולם נועדו לעזור ליוצרים כמוכם עם הקמפיין שלכם.

ואל דאגה, אני לא שולח ספאם, ותמיד תוכלו להסיר את עצמכם בלחיצת כפתור

אני פה לכל שאלה

אני יודע כמה ההחלטה לצאת לגיוס קמפיין יכולה להיות מלאת סימני שאלה. אבל תזכרו שזוהי דרך מדהימה ומיוחדת שיכולה לתת ליצירה שלכם קפיצת מדרגה ענקית!

אני מזמין אתכם לכתוב לי בטופס פה למטה כל התלבטות שיש לכם, ולאחר שיחה נוכל להחליף חלק מסימני השאלה בסימני קריאה!

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle