• גור שחר

אל תתחילו קמפיין מימון המונים!

עודכן ב: 5 אוג 2019

הרבה אנשים רוצים לעשות פרויקט מימון המונים!

כל שבוע אני מקבל עשרות טלפונים מאנשים ששוקלים לגייס כסף במימון המונים. ומתוך כל הפניות הללו מעטים מאוד באמת מוכנים לתהליך הזה.

לצערי יש בארץ מעין הנחה רווחת כזו שלגייס בהצלחה קמפיין מימון המונים זו משימה קלילה, הרבה אנשים חושבים, שכל מה שנדרש זה לכתוב עמוד, לצלם סרטון קצר ושברגע שיעלו את הפרויקט שלהם לאוויר, תוך כמה דקות מד הגיוס יתמלא והופה - מליוני שקלים בדרך אלינו!


האמת היא שיותר קל לקחת הלוואה


באמת, אם כל מה שמעניין אתכם זה כסף, ואתם צריכים כמה עשרות אלפי שקלים, לרוב יהיה יותר קל לבקש הלוואה קטנה מהבנק, ולהחזיר אותה כל חודש במשך תקופה.

ככה אין סיכון להשקיע בפרויקט כזה ובשיווק שלו מבלי להצליח לגייס.

הלוואה, למרות שצריך להחזיר אותה, היא משימה כנראה פחות מלחיצה מאשר לצאת עם קמפיין מימון המונים, שדורש הרבה יותר מרק לכתוב עמוד פרויקט לצלם סרטון קצר!


אז למה כן?


קמפיין מימון המונים זה מסע! וזה לחלוטין לא רק כסף. יציאה לפרויקט כזה זוהי החלטה שצריך לצאת אליה מתוך מודעות רבה לתהליך ומתוך בחירה בו. אז יש כמה סיבות מאוד נפוצות למה כן לצאת לדרך.

  • קהל - פרויקט מימון המונים יכול להוות מקפצה מדהימה לקהילה שעוקבת אחריכם! אם נעשתה עבודה נכונה, בעקבות הפרויקט הקהילה שלכם תתרחב ותחוש חיבור גדול יותר אליכם ואל היצירה שלכם. תחשבו שכמה מאות אנשים לוקחים חלק ביצירה שלכם ומאפשרים לה לראות אור. ולכן פרויקט מימון המונים יכול להיות מתנה נהדרת לחיזוק האמון של הקהילה בכם.

  • מאסטרים ביצירה שלכם - אחרי מסע כזה מורכב, ואחרי בניית קהילה נכונה, וכמובן, אחרי שגייסתם בהצלחה בחודש כה מורכב ומטורף אתם תהפכו למאסטרים בשיווק היצירה שלכם. אתם כבר תדעו איך לדבר אותה בצורה פשוטה ונכונה שאנשים יבינו, והכלים שתקבלו ממסע כזה יעזרו לכם גם אחרי שהקמפיין יגייס.

  • המסע - נכון, זה מסע מורכב ולא קל בכלל רגשית. בכל פרויקט שעולה לאוויר, ולא משנה כמה הכנה מדויקת עשינו, וכמה מהר הפרויקט מגייס, אני תמיד מקבל טלפון מהלקוח שאומר לי כמה זה קשה לו וכמה נמאס לו, ושאולי כל זה היה טעות. ובכל זאת - עוברים כמה ימים, הרוחות נרגעות והמסע ממשיך. זה מסע שבו פוגשים אנשים מיוחדים שמפתיעים אותנו בנדיבותם וברצונם לעזור, מסע שבו מתמודדים ולומדים איך לפנות לאנשים, איך לדבר את היצירה שלנו ואיך להיות אנשי שיווק של עצמנו.


ולכן, לצאת למסע רק מתוך רצון לגייס את הכסף זו טעות! היציאה למסע צריכה להיות מתוך הרצון לעבור את התהליך הזה, לחוות אותו במלוא עוצמתו, להתחייב אליו ולרצות לעבוד בו!


קמפיין מימון המונים זה פרויקט בפני עצמו


פרויקט כזה הוא לחלוטין לא משהו שעושים "על הדרך" או "בזמן הפנוי". כמו שאני לא אצא למסע בג'ונגלים בבוליביה תוך כדי שאני מנהל חברת סטארטאפ, כך אני לא אצא למסע מימון המונים אם אין לי בכלל זמן להשקיע בו.

בתהליך נכון מדובר במספר שעות שבועיות לפני שהפרויקט עולה לאוויר, וכשהפרויקט עולה לפעמים אנחנו יכולים להרגיש שזוהי ממש עבודה במשרה מלאה.


אני לא מבקש מכם להתפטר מהעבודה שלכם, לעזוב הכל ולהתעסק רק בזה - ממש לא!

אבל חשוב לצאת לתהליך הזה עם נכונות רבה, להקדיש לו את הזמן שמגיע לו, להבין לעומק מה הוא דורש, לשוחח עם אנשים שעברו את התהליך הזה, או עם איש מקצוע ולצאת מוכנים ומתוך בחירה והתחייבות להוציא אותו לפועל!


לפעמים אחרי שיחות טלפון עם אנשים שמתעניינים, כאשר בשיחה אני מספר להם לעומק את מה שכתבתי לכם פה - הם נבהלים! פתאום רוב האנשים לקוחים צעד אחורה ולא בטוחים שזו הדרך שנכונה להם. ולפעמים זה נשמע פרדוקסלי שאני בתור יועץ "משכנע" אנשים לא לעשות פרויקט מימון המונים, אבל האמת היא - אני רוצה להוציא רק אנשים שמוכנים לתהליך הזה ומבינים את המשמעויות שלו, אני לא אמכור לאף אחד חלומות בהקיץ שהפרויקט שלו יהפוך ללהיט בין לילה, ושהעבודה היא קלה.


ולכן, מי שנשאר על הקו אחרי שיחה איתי, ושמבין את המשמעויות ועדיין יש בו את התשוקה לצאת לדרך - כנראה שהוא הבן אדם הנכון להמשיך בתהליך :-)

איך לגייס קמפיין מימון המונים מנצח!

אני רוצה להזמין אתכם לצפות בהדרכה חינמית שתיתן לכם את הכלים לגייס קמפיין מימון המונים מנצח, להוציא את היצירה שלכם לאור ולהגשים את החלום שלכם!

בואו נשמור על קשר

פעם בשבועיים אני שולח ניוזלטר עם מלא תוכן איכותי על מימון המונים, טיפים, מדריכים והכוונה ליזמי פרויקטים!

בנוסף - הנחות מיוחדות על כל ההרצאות, הסדנאות והכלים שאני משיק - והם כולם נועדו לעזור ליוצרים כמוכם עם הקמפיין שלכם.

ואל דאגה, אני לא שולח ספאם, ותמיד תוכלו להסיר את עצמכם בלחיצת כפתור

אני פה לכל שאלה

אני יודע כמה ההחלטה לצאת לגיוס קמפיין יכולה להיות מלאת סימני שאלה. אבל תזכרו שזוהי דרך מדהימה ומיוחדת שיכולה לתת ליצירה שלכם קפיצת מדרגה ענקית!

אני מזמין אתכם לכתוב לי בטופס פה למטה כל התלבטות שיש לכם, ולאחר שיחה נוכל להחליף חלק מסימני השאלה בסימני קריאה!

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle