• גור שחר

ללמוד לעזוב

השבוע למדתי שיעור חשוב.

לפני יותר משנתיים פתחתי קהילה פייסבוק בשם "מטיילים לבד משתפים", קהילה שנועדה לשיתוף חוויות, להיות בית חם למטיילי סולו ולהוות מקום לשיתוף פחדים וחששות של אנשים שרוצים לטייל סולו אבל לא יודעים מאיפה להתחיל.


הקבוצה הזו נפתחה קודם כל ממקום אישי, טיילתי לפני כן לבד בכל מיני מקומות בעולם, ורציתי מאוד שיהיה לי מקום נוח לשתף את החוויות, לספר לאחרים כמה זה מדהים לטייל לבד, כמה היכולת הזו נותנת כוח, כמה טיולי סולו גילו לי שאני קודם כל יכול! על אף כל חוסר הביטחון, הצמצום האישי שלי את עצמי לפעמים, המוח שדואג לפחד ולהזהיר בכל פעם, טיולי סולו גילו לי את הכוח הפנימי שלי שלא ידעתי שקיים בי, נתנו לו ביטוי והוציאו אותו אל הפועל.


הקבוצה נפתחה באישון לילה, ללא כל חשיבה מיוחדת או מעמיקה, פשוט פתחתי אותה, צירפתי כמה חברים ומשם היא התחילה לרוץ לאט לאט.

הקבוצה הזו היתה הבייבי שלי במשך המון זמן, כי היא באמת חיזקה ונתנה כוח להרבה אנשים, זה הגיע למצב שקיבלתי לפחות פעם בשבוע הודעה פרטית בסגנון "תודה רבה על הקבוצה המדהימה הזו, בזכותה החלטתי להתגבר על הפחד ולטוס לטייל לבד".

וזה כבר היה מדהים בעייני לגלות שהקבוצה באמת השפיעה, באמת גרמה לאנשים להזמין כרטיס טיסה, לצאת מאיזור הנוחות ולגלות את עצמם.


דרך הקבוצה הכרתי את נינה, מטיילת סולו אמיתית, מהר מאוד הפכתי אותה למנהלת ביחד איתי בקהילה, ותקופה קצרה אחר כך הפכנו לזוג, ותקופה קצרה אחר כך, כשהקבוצה באמת גדלה משמעותית, צירפנו עוד שני מנהלים - את נעה ואבי.


וכך יצא שבשנה האחרונה, הייתי מאוד עסוק בניהול ופיתוח של העסק שלי, בלקחת אותו קדימה, להגיע איתו לעוד אנשים ולבנות איתו בסיס יציב לעצמאות. כך שיצא שהקבוצה נשארה מעט מאחור, על אש קטנה, ונוהלה בעיקר על ידי המנהלים הנוספים, אני הייתי חלק פחות משמעותי בה, ובכלל, טיולים, שכמובן שעדיין יש להם חלק גדול אצלי בלב, הפכו להיות פחות משמעותיים לחיי כרגע, והמיקוד שלי היום הוא בעסק המיוחד שלי שבניתי בשתי ידיי.


אז אחרי הרבה התלבטויות הבנתי שצריך לשחרר ולא להחזיק על אש קטנה את הקבוצה שכבר מזמן היא לא בראש סדר העדיפויות, שצריך להשאיר אותה להובלה של אלו שבאמת משקיעים ונותנים לה את הנשמה כדי שתמשיך לפרוח ולנוע קדימה.

אז עם כל הקושי - החלטתי לשחרר מכמה סיבות:


1. כשמשחררים מאפשרים לדברים חדשים להיכנס פנימה - כשאני מוריד מחוייבות אחת ממני, אני יכול לאפשר למחויבויות חדשות, מאתגרות או מרגשות להצטרף, אני יכול לשאול את עצמי "מה עוד בא לי?" בלי להרגיש שאני טובע בתוך המון פרויקטים שאני מחזיק על אש קטנה.


2. לשחרר למערכת לנוע קדימה - כשמערכת עובדת עם אנשים שרוצים להניע קדימה, הפרויקט יכול לנוע ולרוץ קדימה. כשבורג אחד במערכת רדום, הוא תוקע את המערכת מאחור, כדי שלמנהלים האחרים יהיה את החופש המוחלט לבחור לאן לקחת את הקבוצה, אילו פעולות לעשות כדי להניע אותה, הם צריכים את החופש המוחלט, ולכן החלטתי לשחרר ולאפשר זאת.


3. כי הפרויקט גדול יותר ממני - היה לי קשה לעזוב, הרגשתי שאני מוותר על משהו שהוא שלי, שאני הקמתי, שאני הובלתי, אבל בפועל יש פה היום קהילה ענקית בפועלת בלעדיי. הפרויקט הזה הוא כבר מעליי, הוא גדול ממני, והוא חשוב לי יותר ממה שחשוב לי האגו הקטן של להישאר מנהל. ולכן החלטתי זאת.


אז השבוע למדתי שחשוב לדעת לשחרר לפעמים, לדעת מתי הזמן הנכון להיפרד ולהמשיך לפרויקטים גדולים נוספים. מה איתכם?

איך לגייס קמפיין מימון המונים מנצח!

אני רוצה להזמין אתכם לצפות בהדרכה חינמית שתיתן לכם את הכלים לגייס קמפיין מימון המונים מנצח, להוציא את היצירה שלכם לאור ולהגשים את החלום שלכם!

בואו נשמור על קשר

פעם בשבועיים אני שולח ניוזלטר עם מלא תוכן איכותי על מימון המונים, טיפים, מדריכים והכוונה ליזמי פרויקטים!

בנוסף - הנחות מיוחדות על כל ההרצאות, הסדנאות והכלים שאני משיק - והם כולם נועדו לעזור ליוצרים כמוכם עם הקמפיין שלכם.

ואל דאגה, אני לא שולח ספאם, ותמיד תוכלו להסיר את עצמכם בלחיצת כפתור

אני פה לכל שאלה

אני יודע כמה ההחלטה לצאת לגיוס קמפיין יכולה להיות מלאת סימני שאלה. אבל תזכרו שזוהי דרך מדהימה ומיוחדת שיכולה לתת ליצירה שלכם קפיצת מדרגה ענקית!

אני מזמין אתכם לכתוב לי בטופס פה למטה כל התלבטות שיש לכם, ולאחר שיחה נוכל להחליף חלק מסימני השאלה בסימני קריאה!

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle